Choď na obsah Choď na menu
 


Soľná izba

                                    

solna.jpg

 Charakteristika :

Soľná izba je inhalačná klimatická miestnosť založená na vzájomnom pôsobení soľných tehál a soľného roztoku Somadrin. V miestnosti  je rozostavaných 370 tehál a 10 nádob so širokým otvorom, ktoré sú naplnené sýteným roztokom na báze NaCl (Somadrin), ktorý obsahuje iba prírodné látky.

 

  

sam_2336.jpg         sam_2335.jpg    
sam_2339.jpg

 

Somadrin je roztok vhodný na čistenie a osviežovanie vzduchu v uzavretom priestore. Po naliatí Somadrinu do otvorených nádob sa veľmi rýchlo začínajú na ich okrajoch formovať soľné kryštály, z ktorých sa stávajú pórovité usadeniny presahujúce okraje nádob. Vytvorením vhodných podmienok (teplota, vlhkosť) sa mení mikroklíma v miestnosti na mikroklímu veľmi podobnú slanému vzduchu prímorských oblastí. Usadené kryštály sa následne menia na soľné usadeniny, následkom čoho sa do vzduchu dostáva veĺké množstvo ionov, ktoré sa spájajú s pevnými, vzduch znečisťujúcimi časticami.  

 

 

  sam_2349.jpg        sam_2343.jpg

Toto je preukázané faktom, že v inhalačnej miestnosti sa neusadzuje prach aj v prípade, že nie je dlhší čas upratovaná. Mikroklíma v Soľnej izbe je vytvorená pasívne, bez použitia mechanických zariadení. K celkovému efektu napomáha aj prirodzené vetranie oknami, bez využívania klimatizačných jednotiek. Soľná izba je vybavená hračkami, knihami, vzdelávacími CD a DVD rozprávkami, pomôckami zameranými na dychové cvičenia (veterníky,slamky, fľaše s vodou ) a pomôckami na precvičovanie reči detí. 

sam_4636.jpg        sam_4638.jpg

 

sdc13099.jpg